شرکت تولیدی بتون غرب (جهان)

شرکت تولیدی بتون غرب (جهان) همگام با صنعت ماشین سازی روز دنیا و در جهت تحویل به موقع بتن به مشتریان خود اقدام به بروز رسانی ماشین آلات تولید ، حمل و نقل و پمپاژ خود در سال 1382 نمود . با توجه به اینکه عمر بتن تازه تولید شده در بچینگ پلانت ، در حدود 60 الی 80 دقیقه ( بسته به نوع سیمان و گیرش ثانویه آن ) می باشد ، لذا باید در مدت ، بتن باید مطابق با استانداردهای روز تولید شده و به محل کار رسیده ، تخلیه و جای داده شود . بتن تولیدی بر مبنای متر مکعب (2300 کیلوگرم بر متر مکعب ) تولید و توزیع می شود. هم اکنون واحد حمل و نقل شرکت بتون غرب (جهان) با دارا بودن ناوگان عظیم حمل و نقل حدود 15 عدد تراک میکسر با کشنده های تولید شده توسط تولید کنندگان مطرح اروپایی و آسیایی (BENZ-SCANIA-BMC) حدود 5 عدد کمپرسی مخصوص حمل مصالح سنگی از معادن ، 5 عدد پمپ ثابت و 3 عدد پمپ دکل جهت پمپاژ بتن وظیفه خطیری بر دوش دارد که همانا رساندن بتن به موقع و هماهنگ بدون وقفه می باشد .

ابتدای تاسیس شرکت بتون غرب (جهان)

این واحد با هدف تولید بتن مرغوب مورد نیاز واحد های ساختمانی که در غرب تهران و در مجاورت شرکت بودند بایک دستگاه بچینگ پلانت لیپهر ساخت کشور آلمان (با سیستم دراگلاین) با ظرفیت 30 متر مکعب در ساعت آغاز نمود واحد تولید بتن امروز شرکت بتون ،غرب (جهان) مشتمل بر 4 عدد بچینگ پلانت 1 و 2 متر مکعبی با ظرفیت تولید واقعی 200 متر مکعب در ساعت و ظرفیت انبارش 3000 تن سیمان می باشد .
طرح اختلاط روزانه ، پس از طراحی و تائید واحد کنترل کیفیت ارائه شده و در دستور کار این واحد قرار می گیرد . قابل ذکر است که کلیه دستگاه های توزین پلانت ها ، از سوی اداره استاندارد و شرکتهای تابعه در موعد های مقرر شده کالیبره شده ، به این معنی که کلیه اندازه ها و وزن های نشان داه شده کاملا صحت داشته باشد .
در خاتمه عملیات تولید بتن آماده در بچینگ پلانت ، و تخلیه آن در تراک میکسر ، مجددا توزین توسط باسکول انجام شده و برگه باسکول چاپ شده و تراک میکسر آماده اعزام به محل کار می گردد . ایستگاه تولید بتن ( بچینگ پلانت ) ترکیبی از چندین الکتروموتور که از این دستگاه برای تولید بتن آماده استفاده می شود .
در این شرکت یکدستگاه بچینگ LINE ، دو دستگاه liper و یکدستگاه TWIN SHAFT وظیفه تولید بتن آماده را برعهده دارند که مجموع ظرفیت اسمی تولید شرکت 3/5 متر مکعب در دقیقه میباشد.

مناطق تحت پوشش

بتن غرب با سالها تجربه در مناطق تحت پوشش کارخانه تهران و کرج به شرح زیر فعالیت میکند.

  • مناطق تحت پوشش کارخانه تهران :    غرب، شمال غرب، جنوب غرب، مرکز
  • مناطق تحت پوشش کارخانه کرج :    اندیشه، فردیس، شهریار، و کلیه مناطق 11، 9، 5، 3 و 2 کرج
ویژگی های ما

چه چیزی ما را از بقیه متمایز میکند؟

تجربه
مهارت
نیروی کار ماهر